Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                        Návod

1. Air Defense Bunker Po úvodním intru se objeví bitevní loď a jakožto na řadového mariňáka na vás brzy čekají krušné chvíle. Tradičně jako v každých jiných akčních hrách se zřítíte se svým výsadkem přímo do nitra bitevní vřavy. Přeživší se probouzíte na planetě Stroggů. Vaše jediná zbraň je pistolka, která má neomezenou munici. O kousek dál je kámoš a pak medik, který vás hned vyléčí. Další chlápek na vás čeká u brány do pevnosti, spolu s ním se probojujte přes první nepřátele, kteří chrlí ohnivé koule a pak nějakého samopalníka. Projděte přes chodbu až k modré světlici, jsou tam lékárničky. Pokračujte v průzkumu a cestou narazíte na pár nepřátel. Brzy uvidíte, jak nějaké monstrum tahá vašeho kámoše a mizí za dveřmi. Projděte jimi a seberte samopal, kterými pokoste první nepřátele. Pokračujte po chodbě, dokud nenarazíte na monstrum, které se snaží zabít kámoše, zabijte bestii a spolu s novým přítele projděte chodbou z trubek, kde na vás čeká mini leknutí. Zabijte monstrum a dojděte k přátelským oddílům, které si založily mini bázi. Dostanete úkol dojít pro medika, kterého jste mohli potkat venku. Při cestě zpět se to bude hemžit monstry, takže se na to připravte a před odchodem seberte dvě lékárničky. Prostřílejte se k východu, během cesty narazíte na pěkně tuhé monstrum, které útočí, sice neumí střílet, ale dokáže rychle běhat a je docela odolné, někde skoro u východu už na vás čeká medik, se kterým se vraťte zpět. Hned za první místnosti z podlahy vyleze monstrum, zabijte je a skočte do díry, najdete tam brnění. Na konci je pak žebřík, kterým se dostanete nahoru. S medikem pokračujte v cestě, kde budete napadání dalšími nepřáteli. Až se dostanete s medikem ke kámošům, tak vám zpřístupní cestu dál. Na konci je pak východ do dalšího levelu.

2. Air Defense Trenches Velmi jednoduché, stačí proběhnout a cestou zlikvidovat pár nepřátel, pak výtahem pojedete nahoru. Na konci se pak konečně setkáte se svým oddílem z Rhino Squad. Spolu s černošským kolegou máte za úkol zničit obranou věž. Takže jedinou cestou se dostaňte ke vchodu do Hangar Perimetr.

3. Hangar Perimetr Uvnitř shlédnete intro, kde je monstrum s raketometem, pokud nejste zrovna zdravotně na tom nejlépe, tak to nechte na kolegovi, který se o ně postará. Chodba však skrývá ještě hodně nepřátel, takže se nehrňte dopředu, na konci jsou dveře. Za nimi na vás čeká Viper Squad a dostane se vám do rukou brokovnice. V týmu máte medika a technika, medik vás léčí a technik doplňuje štíty. Automatický vás léčí, pokud v okolí nejsou nepřátele, nebo na ně zaměřte a klikněte levým myšítkem. Sice nemá světlo jako samopal nebo pistole, ale na blízko nemá konkurenci. Pokračujte až k dalšímu výtahu, kde se vyvezete s celým týmem nahoru. Probojujte se přes místnost se stroji a pak následuje další místnost, odkud z vrchu na vás skákají nepřátele. Postřílejte je, ale dál se nemůžete dostat, neboť vchod je blokován neprůstřelným sklem. Vzápětí k vám přiběhne nepřítel, kterého zabijte a projděte dveřmi, odkud přišel. Za nimi jsou další chlápkové a pak se dejte výtahem nahoru, zabijte další várku přibíhajících a pak jděte do kontrolní místnosti, kde se spustí obří „svářečka“. Skočte z kontrolní místnosti dolů a stiskněte páku u panelu, čímž spustíte zážeh, který spálí vchod, probojujte se do další místnosti, kde je panel. Použijte ho a mezitím k vám z druhé strany mostu nabíhají nepřátele, zabijte je. Po chvílí konečně vyjedou plošinky a dále na vás čeká mini tlupa nepřátel a pak výtahem se dostanete do dalšího levelu.

4. Interior Hangar S bandou statečných jedete výtahem nahoru, máte úkol zabít všechny nepřátele, takže se dejte do hodně tmavé chodby, kde se střetnete s monstry. Po jejich likvidaci se ozve z rádia, že u výtahu na vás čeká voják s výbušninou, vracíte se zpět. Medik, technik a černošský kolega odjíždějí výtahem pryč a spolu s novým kolegou máte umístit výbušniny. Vašim jediným úkolem je chránit ho, takže se vraťte zpět do temné místnosti, kde jsou zamčené dveře, kolega vám je otevře. V další části jsou dvoje boční dveře, které se dají otevřít, běžte tam a zabijte nepřátele. V každé místnosti umístí jednu bombu a spolu s ním se dejte do kontrolní místnosti, kde shlédnete výbuch. Dostanete další instrukce, kousek odtud je výtah do dalšího levelu.

5. MCC Landing Site Výtahem se dostanete do mini báze, kde si můžete doplnit munici i zdraví. Běžte jedinou cestou, dokud nedorazíte k poručíku Vossovi. Dostanete od něho granátomet a pak vyrazte s týmem na cestu. Na konci jsou pak zamčené dveře, je to opět na vás, abyste se přes ně dostali. Vyskákejte po bednách nahoru a pak skočte do díry. Uvnitř pak stiskněte zelené tlačítko, čímž zpřístupníte cestu svým kolegům. Projděte jedinými dveřmi, pak během putování do řídícího střediska plasmového kanónu můžete minout výtahovou šachtu. Na konci je středisko, kde zlikvidujte zbylý odpor. Nasedněte na sedadlo a zničte jim vstupní bránu před vámi. Běžte zpět, hned jak dorazíte k výtahově šachtě, tak budete napadení, zabijte monstrum a naskočte na výtah. Nahoře se probojujte jedinou cestou ven k místu, kde jste předtím kanónem zničili vchod. Projděte přes rozžhavenou podlahou až ke dveřím. Probijte se přes další budovu až ven. Před vámi byste měli vidět mobilní velitelství pod útokem. Přeběhněte tam a chvílí počkejte, dokud nedorazí bitevní loď Hannibal, která zničí kulometná hnízda. Pak přistane a máte za úkol se nalodit.

6. Operation: Advantage Uvnitř se máte dostavit do Briefing Room Rhino squadron. Projděte jedinou cestou do dekontaminační komory a pak to už najdete. Možná se tam ztratíte, ale po chvílí pro vás nebude problém najít Briefing Room. Po pokecu s ostatními vojáky z Rhino dostáváte úkol, máte jet s konvojem s EMP bombou do další pevnosti. Takže nejdřív běžte do zbrojovny (Armory), kde dostanete munici, nebo spíše vám rozšíří kapacitu zásobníku pro samopal a pak výtahem na povrch. Konvoj na vás čeká u silnice.

7. Canyon Naskočte na náklaďák. Cestou budete střílet na pár nepřátel, jinak nic extra. Až se vozidlo zastaví u nepřekonatelné překážky, tak vystupte a máte jít za seržantem Bidwellem. Takže projděte chodbou, kde jsou vaši kámoši a na konci je hledaný seržant. Naskočte na vozidlo, tentokrát se chopíte kulometu, vozidlo má omezený štíty, takže zabíjejte nepřátele. Vzhledem k tomu, že nemusíte nic jiné dělat, než zabíjet, tak je to docela pohoda. Až se dostanete do oblasti, kde máte za úkol ničit věže, tak se připravte na to nejhorší, kromě běžných kulometných budou vás kosit i raketové. Musíte je zničit všechny, pokud po vás vystřelí raketu, tak je pořád šance na její zničení před jejím dopadem. S náklaďákem projedete po okolí a ničte všechny věže. Až bude bezpečno, tak se auto zastaví u vchodu do objektu, kde se již pěšky dostaňte dovnitř.

8. Perimeter Defense Station Uvnitř se setkáte s dalšími vojáky, od jednoho z nich dostanete Nail Gun, což je mini gun. Pak naskočte na výtah a sjeďte dolů. Tam najdete další oddíly, které potřebují technika, který by jim otevřel bránu. Jedinou cestou se dalšími vojáky probojujte až k výtahu a pak k obřím dveřím, ty se otevírají za pomocí speciálního oranžového panelu, který můžete najít poblíž Vraťte se k bráně a otevřete ji, za nimi tradičně budou nepřátele. U další obří brány zase musíte nají oranžový panel a zase kliknout. Za těmihle je již konvoj s technikem. Spolu s nim se vraťte zpět do místa, kde je potřeba otevřít. Stačí ho následovat, vždy na vás počká. Dojdete k zamčeným dveřím, technik se dá do práce a pak se dveře otevřou. První vstoupí vojín, který je hned zabit, vtrhnete tam s technikem, pokud zemře nebo ne, to už není podstatné. Vyjeďte blízkým výtahem nahoru a brzy se dostanete do místnosti s obřím strojem, stiskněte tlačítko na panelu a pak chvílí čekejte. Kámoš stojící za sklem je brzy zabit monstrem, které se žene k vám. Zabijte ho a můžete projít dál. Projděte dveřmi, kde z podlahy vylézají mechanické ruky s elektrickým výbojem. Projděte jimi až k výtahu, pak další chodbou k dalšímu výtahu, tentokrát dolů. Tam si zabojujete s kulometčíky a v dalších fázích uvidíte mega monstrum s ochranným štítem. Je pomalé, ale silné, proto není dobré se mu postavit na férovku. Připravte si granátomet, který dokáže střílet za roh (pokud teda víte jak se s tím zachází, prostě odraz od zdi) a v pohodě ho zničíte. Kousek dál je již výtah do dalšího levelu.

9. Aqueducts Hned u výtahu vás uvítá technik, který vám rozšíří kapacitu munic do Nail Gunu o rovných 100 kulek. Za červenou bránou je již tank, do kterého nasedněte. Venku zničte stíhačky, pak projeďte otevřenou bránou. Za nimi jsou pak kulometné věže, které jsou také problematické, neboť jsou chránění štíty a musíte střílet víckrát. Proto doporučují přepínat mezi kulometem a dělem. Střelbou z děla zničíte štít a pak kulometem doděláte věže. Jinak tank se sám opravuje, stačí ho nechat v klidu a doplní si jak štíty, tak i zbroj. Za silnici lemovanou věžmi, bude další silnice, tentokrát tam budou stíhačky a na konci vchodu je raketometčík. Za ním se dostanete do arény, kde se utkáte se dvěma stíhačkami, co vypouštějí útočné droidy. Zničením stíhaček povoláte dva raketometčíky, radši před nimi utíkejte do otevřených dveří a projeďte do další části, kde se raději nezastavujte. Na konci cesty jsou vojáci, ty zabijte a vjeďte do temného tunelu.

10. Aqueducts Annex Dostanete se ke spřáteleným vozidlům, která jsou záhy zničená mega robotem. Tenhle megarobot je docela nebezpečný, neboť nemáte moc místa kde se schovat. Střílí po vás řízené rakety a sem tam použije i palubní zbraň. Proti raketám se dá ubránit pomoci kulometu, které je zničí a jeho samotného zvládne dělo. Po pár zásazích již padne k zemi. Jeho smrt vám uvolní cestu přes červené silové pole. Za nimi je zase dlouhá cesta, stačí to celé projet a nevšímejte si nepřátel. Posledním místem je pak samotná obří pevnost. Před nim jsou dva megaroboti se kterými jste se již setkali. Zničte je a vjeďte do pevnosti.

11. Nexus Hub Tunnels Pojedete s dalšími vojáky výtahem dolů. Dole získáte nějaké vybavení a pokračujete s týmem do dalších oblastí. Až se tým zastaví, tak dostanete za úkol ochránit technika, takže spolu s nim se dejte na cestu. V dalších místností se objeví monstrum se silovým štítem, no granátomet ho skolí hned, pak projdete dlouhou chodbou až se dostanete ke prosklené místnosti, kde vidíte, jak z výrobní linky vychází obří robot. Za rohem je řídící systém, o který se postará technik. Mezitím přiletí pár létajících monster, v pohodě je sejměte samopalem v sniper módu. Až je zničíte, tak technik ohlásí, že dokončil práci a máte se vrátit k Rhino Squadron. Cesta zpět bude plná nepřátel. Hned jak se vrátíte ke kámošům, tak jim pomozte skolit útočníky a seberte lékárničky. Pokračujte s nimi až k červenému silovému poli, no je to opět na vás abyste je deaktivovali. Projděte dveřmi, které vám otevřel Voss, chodbičky k vypínači jsou lemované nepřáteli, takže se připravte na to nejhorší. Na konci je již hledaný panel, který vypne pole, hned v zápětí vás napadnou monstra, která přiběhnou z blízkých dveří, zabijte je. Pokud si chcete doplnit munici, tak pokračujte cestou odkud přišla, bude tam mini sklad. Vraťte se pak stejnou cestou zpět k silovému poli, mezitím už přijely další oddíly a EMP bomba je připravena na odpálení. Všechny plány zhatí obří červený robot, který zničí potřebné stroje na odpálení bomby. Až odejde, tak vám Voss otevře průchod v podlaze. Projděte jím a cestou najdete Hyper Blaster. Dalšími dlouhými chodbami se dostanete na konec, kde je již připravený výtah do dalšího levelu.

12. Nexus hub Nahoře za dveřmi je výtah, který vás dopraví dolů, kde čeká technik Strauss. Spolu s nim máte zničit Tetranode, neboť plán s EMP bombou nevyšel. Pokračujte jedinými dveřmi, kde se probojujte na konec. Strauss hackne systém, čímž otevře dveře v místě, kde jste se s nim setkali. Vraťte se zpět a z protějších dveří na vás útočí nepřátele. Pokračujte se Straussem až k výtahu, kde se dostanete do kontrolní místnosti. Kousek odtud můžete najít spousty munice a lékárniček, což je nechvalně známé znamení před krvavým bojem. Strausse nechte kde je a pokračujte v cestě. Na konci pak dojdete do velké místnosti, kde uprostřed je konzole, kterou použijte. Z bočních trubek se objeví dva mechaničtí pavouci, není problém je zabít. Po jejich likvidaci se objeví mega super silný robot, kterého už nebude sranda zabít. Schovejte se za trubkami a střílejte na něho z granátometu. Až ho dostatečně poškodíte, tak vás uchopí do vlečného paprsku a vy se tak stáváte jeho vězněm.

13. Strogg Medical Facilities Jste chycení a brzy se z vás stane řadový voják Stroggu. Postupně uvidít,e co se s vámi stane. Před konečnou přeměnou na Strogga vtrhnou vojáci, kteří vás osvobodí. Naštěstí vám zůstalo vědomí, ale zbytek je Stroggského původu. Takže si můžete všimnou, že máte zdraví na 125% a mnohem rychleji se pohybujete. Následujte vojáky, za dveřmi na vás čekají zbraně od padlých vojáků. Až se vojáci zastaví na chodbě, tak si počkejte, dokud si nepokecají. Spolu s medikem Andersonem půjdete přes obří bránu, kde uvidíte zničené lodi. Takže jste v pěkném maléru. Pokračujte s nim do další místnosti, kde uvidíte jeho smrt. Zabijte létající potvory. Sice o medika jste přišli, ale v dané místnosti najdete Medical Station, což je obdobný automat, jaký byl v Half Life 1 nebo Doom 3, stačí k němu přistoupit a vyléčí vás to. Ten automat byl navržen pro Stroggy a teďka jste jedním z nich, takže se vám tohle bude náramně hodit. Dveřmi pokračujte dál a brzy se dostanete k běžícímu pásu. Naskočte tam a po cestě zabijte nepřátele, vyskočte z pásu a přivolejte si výtah. Ve výtahu je monstrum, které skolte a naskočte na výtah. Nahoře najdete raketomet, mezitím zabijte další monstra. Projděte přes venkovní prostranství dovnitř další budovy. Opět se tam strhne mela a pak si v klidu můžete doplnit zdraví u blízké Medical Station. Pokud chcete, tak můžete jít po schůdkách nahoru, kde najdete zbraně a brnění, ale objeví se mega monstrum, jinak dveřmi dál. Brzy se dostanete ke dveřím, které se nedají otevřít, ale částečně vidíte, že je tam Voss, pokecáte si spolu, pak se vraťte zpět. V místech, kde jsou baňky s budoucími Stroggy se objeví monstrum, zabijte ho a projděte dveřmi odkud přišlo. Výtahem sjeďte dolů a pak do chodby, kde jsou 3 monstra. Na konci putování se dostanete opět k běžícímu pásu, na který naskočte, pak na plošinku. Hned u další zastávky skočte na jiný běžící pás a tam už na vás čeká Voss. Po pokecu je však zabit přeměněným Stroggem. Pokračujte dveřmi k dalšímu výtahu. Nahoře se opět strhne mela, v dané místnosti jsou dvoje dveře, jedny vedou k raketometu a druhé do místnosti, kde se zrovna pitvá. Dejte se tam a pak v kruhové místnosti jsou opět dvoje dveře. Nejdříve běžte do těch levých, tam zabijte monstrum, ale najdete tam lékárničku a brnění, pak se dejte do pravých dveří. Sjeďte výtahem dolů, kde zabijte pár monster a pak do dalšího levelu.¨

14. Construction Zone Hned u východu na vás čeká mech, pilot je mrtev, takže je váš. Naskočte a začněte zabíjet okolní nepřátele. Pohodová mise, robot má opět dvoje zbraně, kulomet a rakety, sám se obnovuje, pokud mu necháte chvíli klid. Na konci cesty se střetnete s obřím červeným robotem, kterého zabijte a pak vystupte. Blízkým mostíkem se dostanete do budovy.

15. Dispersal Facility V animaci uvidíte, jak nově vytvoření vojáci Strogg na vás číhají.První várku tří vojáků hravě zvládnete, jeden z nich má Rail Gun. Druhá vlna jsou tvoření dva vojáci a jedno mega monstrum se štítem. Zabijte je všechny a sesbírejte potřebnou munici. Běžte jedinými dveřmi do další oblasti, pak výtahem nahoru, kde se probijte přes chodby se sudy. Přes několik chodeb a místnosti se dostanete k obřímu mechanicko-organickému tělesu. Po obou stranách jsou panely, které stiskněte, ty způsobí okamžité zabití organismu. Přiletí opravárenské roboty, ničit je nemá smysl , čímž vám otevřou díru v podlaze, kterou pokračujte dál.

16. Recomposition Center Zatím v temné chodbě se dejte ke dveřím, za nimi zabijte monstrum. V okolí můžete slyšet někoho, jak volá o pomoc. Poblíž najděte panel, kterým ho vysvoboďte, technik vám vylepší vaši Nail Gun, takže teďka máte naváděné střely. Naváděné jsou jen tehdy, když aktivujete zoomování, které vám tam přidal technik. Spolu s ním pokračujte v cestě. Zastaví se u konzole, máte za úkol dát do provozu systém a sběr sudů. Projděte dveřmi, pak přes několik místnosti se probojujete k místu, kde spřátelený voják dostává elektrošok, poblíž je panel, kterým tento vypněte. Prototyp nové zbraně seberte, čímž se vám dostane do rukou poměrně silná puška. Dalšími dveřmi se dostanete do místnosti s panelem, který aktivujte. Poblíž jsou dveře s označením STERILIZATION, tak běžte tam. Opět na povrchu. Zabije nepřátele, kteří jsou okolo a pak na konci jsou dveře, které vás zavedou do dalšího prostranství. Jsou tam vojáci a monstrum se štítem. Zabijte je a pak se dejte dveřmi na konci prostranství do budovy. Došli jste ke hledanému místu, najdete tam konzolu, kterou restartujete. Vraťte se zpět k technikovi, no budete zastavení pěkně tuhým mini bossem. Granátomet je dobrá volba. Cesta zpět nebude snadná, neboť je to samý nepřítel. Až se dostanete zpět k technikovi, tak uvidíte, jak ho někdo odvlekl za dveřmi. Přistupte k panelu. Nejdříve stiskněte pro vysunutí plošinky, plošinku pošlete dozadu a vypusťte tam barely. Barely si přitáhněte k sobě. Vyskočte na panel, odtud na barely a pak hupky na horní plošinku. Za červenými dveřmi je poslední monstrum. Skočte pak na běžící pás.

17. Putrification Center V počátcích je to docela nudné, žádné zabíjení. Vezete se na běžícím pásu, po cestě se vyhýbejte různým injekcím, plamenometům, pilám a jiným příjemným přístrojům. Po cestě jsou různé zastávky, kde si můžete doplnit munici nebo lékárničky. Až se dostanete do místa, kde dál už nic nevede, tak vězte, že vaše cesta po pásu skončila. Dveřmi se dostanete do rozsáhlé místnosti, kde jsou monstra, ta nepředstavují problém, jedinou cestou se dostanete k mega bossovi. Vypadá sice obrovský, ale zabít ho není problém. Vlezte do jeho klece, pak přeběhněte na druhou stranu, najdete tam panel, který stiskněte. Vypustí to na něho plyn, v zuřivosti rozbije neprůstřelná skla. Takže běžte vzniklou cestou dál. Nahoře pak najdete terminál, který aktivujte a shlédnete smrt nebohého monstra. Jeho smrt vám uvolní cestu v podlaze. Dole pak prozkoumejte dveře a sesbírejte vybavení. Cesta do dalšího levelu vede přes obří rouru.

18. Waste Processing Center Příšerná mise plných zombíků a jiné havěti. Hned na začátku si pokecáte s vojákem, projděte přes temný tunel. Ze sudu vyleze zombík, kterého zabijte. Pokračujte dál v cestě, bude jich požehnaně a doporučují střílet na hlavu, protože když střelíte do hrudi, tak se většinou oddělí od nohy a budou se plazit k vám. Jedinou cestou se dostanete k místnosti, kde pobíhají drtiče odpadů, proběhněte jimi, ať vás to nezasáhne. Na konci je pak žebřík. Nahoře to nebude o nic jednodušší, objeví se přeměnění lidští vojáci, kteří budou trnem v oku. Zabijte je a pak aktivujte mostík. Projděte na druhou stranu a do levých dveří. Brzy se dostanete k dalšímu mostíku a před vámi budou dveře, je zbytečné projít mostem, neboť se v půli rozpadne. Tak či tak se dostanete mezi hromadu zombíku. Sesbírejte dole u beden vybavení a připravte na tužší boj. Na konec překonejte oblast, kde stříká jed. Za ní je pak přeživší voják, se kterým půjdete dál. Podstatným místem je most, kde nepřátele jej brání zuby nehty. Jejich likvidací se dostanete na další úsek. Tam se setkáte s medikem a technikem. Technik vám vylepší raketomet na naváděné střely. Před sebou máte scanner, vaši kámoši nemohou projít, ale ani vy, takže překročte. Za dveřmi na vás čeká boss v podobě jednoho ze zajatých vojáků, přeměněný na Strogg. Není to zase tak hrozné, sice po vás metá rakety, ale když víte jak na něho, tak je to pohoda. U tohohle monstra nepotřebujete žádnou taktiku. Použijte na něho třeba bleskomet, který mu zničí štíty a když se začne nabíjet z elektrických drátů, tak si připravte raketomet a střelte po něm, nejen že tím zničíte zárodky stroggských vojáků, ale poškodíte ho. Takto postupně ho zdolejte. Po jeho zabití se vám zpřístupní další dveře, kde je hledaný spínač. Spolu s vaši bandou pokračujte na druhém konci místnosti, hned za tím spadne výbušný sud, většinou to někteří z vašich vojáků nepřežijí. Tak či tak postupujte po schodech nahoru až ke konci. Tam už na vás čeká výsadková loď.

19. Operation: Last Hope Odpočinková mise, stačí dojít do Briefing room, kde se dozvíte o další plánované misi. Pak se dejte do Armory, kde bude brokovnice vylepšená o další dva dílky munice. Na konec se máte dostat do POD launcher, kde s ostatními vojáky budete shození do nepřátelské základny.

20. Data Storage Terminal Dopadli jste jako jeden z mála dobře. Spolu s novým kolegou se budete muset postarat o hodně neřádů, co jsou v okolí. Hned za prvními dveřmi na vás čeká bitka, no většinou kolega to nepřežije. Až se dostanete do místa, kde je na trubce brnění, tak skočte tam a prolezte škvírou, dokud nedorazíte k dalšímu vojákovi. Po obou stranách jsou dveře, jedny s nápisem HANGAR 3 a druhý bez ničeho. Běžte do dveří bez nápisu, tak si aktivujte konzoly a skočte dolů. Projděte novými dveřmi do místnosti, kde uvidíte, jak okolo pušky oblétávají roboti. Zničte je a seberte poslední zbraň v pořadí. Je to silná zbraň proti shlukům nepřátel. Sebráním pušky jste povolali monstra. Můžete rovnou vyzkoušet sílu nové zbraně. Za dveřmi na vás čekají dva vojáci a výtah. Sjeďte spolu dolů.

21. Data Storage Security Ve výtahu vám technik vylepší Rail Gun, teďka bude mít mnohem průraznější střely. Dole se procházíte ve tmě, zatím se nemusíte ničeho bát. Jedinou cestou se dostanete k terminálu. V animaci uvidíte, jak se otevře schránka, kde se objeví nové monstrum, které se umí teleportovat. Zabijte ho a aktivujte panel. Při cestě zpět se tyto schránky budou otevírat. Až se dostanete zpět k výtahu, tak se objeví poslední dvě monstra ze schránky a pak osamoceni se vracíte zpět do předchozího levelu.

22. Data Storage Terminal - 2. část Nahoře na vás čeká voják, spolu s nim se vraťte do místa, kde byly dveře s označením HANGAR 3. Vlezte pak do těch dveří a aktivujte mostík. Projděte jimi do dalších dveří zase s označením Hangar 3. Výtahem se dostanete nahoru a za pár místnostmi bude setkání se dvěma tužšími monstry. Doporučuji na ně raketomet. Po jejich likvidaci, pokud jste zranění, tak v dané místnosti najdete Medical Station, pak výtahem do řídicího střediska, kde otevřete bránu v hangáru. Posily pak přiletí. Při cestě zpět se v místnosti s výtahem ze země vyškrábe mega monstrum s jetpackem na zádech, je jasné kam má namířeno. Vaši dalším úkolem je najít Rhodese. Postraním výtahem vyjeďte nahoru, kde se setkáte s dalšími vojáky. Jeden z nich je technik, který vám vylepší Hyperblaster. Za blízkými dveřmi najdete Rhodese a spolu s nim máte zničit bezpečnostní stanici. Dalšími dveřmi se dostanete zpět k obřímu elektrickému výboji. Na druhé straně místnosti jsou dveře s označením Roff 55, tak tam běžte. Vyjeďte 2x výtahem nahoru až na střechu, kde uvidíte přistávat nepřátelskou loď. Pobijte oddíly a na konci přistávací dráhy je panel, který stiskněte. Vraťte se zpět k výtahu a v rádiu se dozvíte, že se máte dostat do Tram Hub.

23. Tram Hub Station Výtahem se dostanete do místnosti s vybavením. O kousek dál je další místnost, uprostřed jsou 4 zásobníčky do samopalu a brnění. Tady se setkáte se dvěma monstry. Za dalšími dveřmi jich bude víc a bude tam pěkně tuhé monstrum. Na konci chodby jsou dveře, které vás zavedou na volné prostranství. Bude tam medik a technik, brzy přistane nepřátelská loď, zabijte 4 vojáky a pak se vraťte ke dveřím poblíž místa, kde jste ty techniky našli. Od technika dostanete vylepšení pro elektrickou pušku a pak s nimi vstupte do dveří. Na chodbě se strhne docela drsná mela, takže se kryjte za bednami a útočte za zálohy. Po jejich likvidaci sesbírejte munici a na konci jsou dveře, tam najdete nějaký materiál. Vraťte se k technikovi, doplňte si zásoby zdraví a brnění, nakonec vyjeďte výtahem nahoru. Tam zabijte dvě monstra a stiskněte panel, čímž si aktivujete most. Zpátky dolů a naproti výtahu jsou dveře, stiskněte zelený panel u dveří a projděte na druhou stranu. Brzy se dostanete ke kolejnici, zabijte nepřátele na druhé straně a poblíž jsou obří trubky. Vlezte tam a projděte jimi na druhou stranu, můžete vidět jak se jeden z členu Rhino projíždí po tramvaji. Na druhé straně pak do dveří a výtahem dolů za kámošem. Spolu s ním se dejte do blízkých dveří, kde se probojujte ke kontrolními místu, tak aktivujete modrý panel. Po aktivaci panelu se otevřou dveře poblíž. Uvnitř je žebřík, kterým se dostanete dolů a zpátky v místě, kde je tramvaj. Je poškozená, takže dole můžete vidět dveře, na kterém jsou modré šipky, skočte na plošinku a vejděte do těchto dveří. Na tomto místě není co popisovat, takže musíte najít místnost, kde se aktivujete oprava kolejnice, kousek odtud je pak výtah, který vás dostanete do kontrolní místnosti a tam aktivujete roboty, kteří opraví tramvaji. Blízkým výtahem se pak dostanete zpět, kde na vás už čeká kámoš, vy se chopíte kulometu.

24. Tram Rail Stačí kosit po nepřátel. Další pohodová mise.

25. Data Processing Terminal - 3. část Kámoš vás vysadí a sám odjede pryč. Doplňte si zásoby z blízkých beden. Výtahem dolů, kde si zapněte oba mosty po obou stranách, běžte do dveří, které se dají otevřít. Projděte přes místnosti s teleporty až na konec, kde se vám aktivuje modrý panel. Použijte ho a vraťte se zpět k výtahu, kterým jste sem přijeli. Bude tam čekat seržant Sledge, se kterým půjdete do protějších dveří. V dané místnosti pak najděte oranžový panel aktivující výtah. Než výtah přijede, tak musíte zabít 3 mega roboty a pak vojáky, co se k vám teleportují. Kámoše hlídejte, ať nezemře, jinak bude Misson Failed. Až výtah přijede, tak utíkejte hned k němu, neboť vojáci se budou neustále teleportovat k vám.

26. Data Processing Security - 2. část Úkol je jasný, máte opravit druhý červený paprsek a současně nesmí Sledge zemřít, proto radši postupujte dopředu. Chodba vás zavede k výtahu, pak pokračujte jedinou cestou do místnosti s několika nepřátel. Po jejich vybití se Sledge postaví před zamčenými dveřmi. Kousek odtud je panel, kterým otočíte červený paprsek, aby zamířil na dveře, čímž ji otevřete. Dále se dostanete do místnosti, kde je panel s nápisem OPEN SEAL. Stiskněte ho a zabijte příšeru co byla ve schránce. Poblíže je výtah, který vás dopraví o patro výše a tam je další panel. Úkol je jasný, nasměrovat červený paprsek na další zamčené dveře. Takže před sebou máte 8 klikatelných poliček, není to těžké. Pokud se vám to povede, tak se u dveří rozsvítí zelené světlo. Dveře vás brzy zavedou do kruhové místnosti, pobijte nepřátele v okolí a pobijte hlavně i létající monstra. Kámoš na vás počká a dál už jdete sami. Na konci chodby bude mini boss, kterého zabijte, pak výtahem nahoru. Nahoře na vás čeká monstrum se štítem a samozřejmě medical station. Projděte blízkými dveřmi, brzy na vás čeká kruhová místnost. Po boku se objeví schránky s monstry, která zabijte a pak klikněte na modrý panel uprostřed místnosti. Výtah sjede dolů a červený paprsek vám otevře dveře. Projděte jimi a pak výtahem na střechu. Připravte se na tužší bitku, proti vám se postaví 2 raketometčíci a monstrum se štítem. Po jejich likvidaci běžte k panelu, který aktivujte. Vraťte se zpět do výtahu.

27. Data Processing Terminal - 4. část Ve výtahu toho není mnoho co dělat, tedy kromě toho, že se budete koukat, jak to do vás šije monstrum. Sice se mu povede zničit výtah, ale i tak se vám nic nestane a nastoupíte do záložního, takže pokračujete dále dolů. Brzy dorazíte ke tramvaji.

28. Data Networking Terminal Tramvaj vás dovezla ke spřáteleným oddílům. Sesbírejte munici a pak dveřmi k výtahu. Nahoře se setkáte s Cobra Squad, chvílí posečkejte a přijde znovu útok, zabijte nepřátele. Dveře, které byly dříve zamčené se nyní dají otevřít. Za nimi je výtah, po aktivaci sjede monstrum a ve čtyřech rozích se objeví teleporty. Doporučují tyto teleporty ničit. Nahoře to nebude o nic příjemnější, bude tam mini boss a v rohu je teleport. Po vyčištění se dejte do dveří. Budou tam dva teleporty v rohu, zničte je a všechny vojáky okolo. Za dalšími dveřmi jsou opět 2 teleporty a spousty vojáků. Jedinými dveřmi se dostanete k teleportační komoře, která vás přesune do dalšího levelu.

29. Data Networking Security Hned na začátku můžete vidět obra, jak poletuje po okolí. Běžte jedinou cestou ke nejbližším dveřím. Pak přejděte přes polo zničený most a na druhé straně je Medical Station. Za dveřmi budou nepřátele a 2 teleporty, takže se o ně postarejte. Na konci místnosti jsou další dveře, projděte jimi a opět uvidíte monstrum, utíkejte, neboť bude po vás střílet rakety. Překonejte ještě potrubí a skočte k blízké plošině s dveřmi. V kontrolní místnosti skočte do místa s dráty a projděte na druhý konec a výtahem nahoru. Nahoře prohledejte oboje dveře, v jednom z nich je munice do bleskometu a z druhé vás to zavede na střechu. Na střeše na vás čeká „malinké“ monstrum s ohromným arzenálem. Když je na zemi, použijte zbraň na vytváření černých děr, docela ho to zraní, když je ve vzduchu, tak použijte bleskomet. V okolí se povaluje vybavení, takže je sesbírejte, pokud byste měli nouzi. Jeho likvidace by pro vás neměl být problém. Pak opět dojděte na konec střechy, kde aktivujete červený panel. Všechny paprsky již vedou do střední věže, tímto je jádro bezbranné. Běžte zpět a cestou již narazíte na aktivní teleport, který vás dopraví přímo do Nexus Core.

30. Nexus Core Projděte temnou chodbou až k místu, kde jsou otevřené dveře. Ty se záhy zavřou a přiběhnou k vám nepřátele a tužší chlapík. Po jejich likvidaci běžte dveřmi odkud přišli a aktivujte modrý panel. Ve vedlejší místnosti najdete vybavení a medical station. Brzy na vás čeká další tužší boj. Hned za dveřmi je další mini boss s několika vojáky. Po jejich likvidaci skočte na obří výtah, kterým přijeli a sjeďte dolů. Během jízdy si musíte zabojovat s nepřáteli, takže to nebude příjemná cesta. Dole to nebude o nic lepší, bude tam chlapík se štítem a dvě létající ženy s raketomety. Jejich likvidace je nutnost pro postup dál. V dalších několika místnostech se probojujte přes vojáky, které hlídají jádro Nexusu, je tam nezničitelný teleport v kruhové místnosti, takže to proběhněte a naskočte na výtah. Nahoře pobijte slabší nepřátele a pak skočte do výtahu, který vás zavede hlouběji do Nexusu. Neprošli jste laserovým scannerem, takže máte tu o jeden problém navíc. Pobijte nejdříve všechny nepřátele, pak v místě kde je propast skočte do trubky a prolezte jimi na druhý konec. Opět likvidace, na konci se dostanete do kontrolní místnosti, kde vypnete alarm. Vraťte se do místa odkud jste přišli, ale cestou zpět budete zastavení. Pobijte dva nepřátele a pak vstupte do bočních dveří, které povedou zpět k výtahu. Běžte do druhých nyní již průchodných dveří. Bitka jak má být. Nejdříve se střetnete se dvěma tužšími chlápky, pak přijdou raketometčíci a nakonec dva obří pavouci. Pokud je zvládnete, tak se vám dveře otevřou. Za nimi se za pomocí trubek dostaňte nahoru ke dveřím se zeleným světlem. Pobijte na chodbě nepřátele a pak výtahem do dalšího levelu.

31. The Nexus Jedinou cestou vás to zavede do velké místnosti. Uprostřed vyjede výtah nahoru, kde se setkáte se známým monstrem. Připravte si Dark Matter Gun, který ho snadno zabije. Sice ho uvidíte zemřít, ale okolní sloupy mu znovu doplní život, oddělí se od nohou a vy ho musíte ve stavu, kdy může levitovat znovu zabít. Po jeho likvidaci se objeví samotný Nexus. V rohu by se měly objevit teleporty, které vás dopraví o patro výše. Nexus je chráněn silovým polem, slabinou je, pokud střelíte z rakety/hyperblasteru nebo něco silného nad jeho hlavou, tam jsou konektory, které mu dodávají energie do štítu. Tímto mu oslabíte štíty a můžete do něho střílet. Po chvílí se štít znovu obnoví a jde se znova. Zničením Nexusu hra končí.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář